REKREACJA I KULTURA

Organizujemy: Dni Trzeźwości, Dzień Dziecka, Mikołajki, Halowy Turniej Piłki Nożnej , Turniej Ping - Ponga, Złaz Pieczonego Ziemniaka, Konkurs Plastyczny, Wieczorki Taneczne.

XI ZŁAZ PIECZONEGO ZIEMNIAKA
Złaz Pieczonego Ziemniaka odbył się 5 września 2020 roku na terenie 
Campingu Hania w Morzyczynie. 
Spotkaliśmy się w gronie 70 osób - sympatyków Stowarzyszenia "ALA" 
oraz ich rodzin. Przywitano nas tradycyjnie - pajdą chleba ze smalcem
 i ogórkiem. Choć z początku pogoda nie dopisywała, to gdy tylko wiatr rozwiał czarne chmury, parkiet się zapełnił i rozpoczęła się wspaniała zabawa.
 Uczyliśmy się tańczyć pod okiem profesjonalistki, pani Marty z OSiRu, braliśmy udział w konkursach, nawiązywaliśmy nowe przyjaźnie. 
Cieszymy się, że mimo przeciwności losu, udało się nam spotkać i miło spędzić sobotnie popołudnie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom wydarzenia: Piekarni AM-PIEK, piekarni Bagietka, Cukierni Nova oraz Stargardzkiemu Ośrodkowi Sportu 
i Rekreacji.
SPOTKANIE Z  LECHEM  DYBLIKIEM  -  24 maj 2019'
"Po piątkowym spotkaniu z Lechem Dyblikiem.
Po pierwsze, kto miał sposobność uczestniczenia w tym wyjątkowym spotkaniu, 
a nie było go z nami niech żałuje.
Po drugie, dziś jeszcze bardziej jestem pewna tego, że Bóg, lub jak kto uważa los/życie stawia na naszej drodze w odpowiednim czasie odpowiednich Ludzi, 
a niektórzy z nich urzekają nas swoją osobowością i tak się stało u mnie w piątek.
Po trzecie rosyjskie pieśni są przepiękne. Przed każdą piosenką Lech wprowadzał nas w klimat utworu.
I na koniec, za Świadectwo Życia należą się Lechowi serdeczne podziękowania, 
a za piosenki wielkie oklaski.
Mam nadzieję, do zobaczenia ...."   
IX ZŁAZ PIECZONEGO ZIEMNIAKA 
W sobotę 1 września 2018 roku Stargardzkie Stowarzyszenie Klub Abstynenta "ALA" zorganizowało Złaz Pieczonego Ziemniaka. Była to już IX edycja Złazu. Tegoroczna impreza zgromadziła liczne grono rodzin z dziećmi, zachęconych atrakcyjnym programem Imprezy oraz piękną pogodą.
Było nam niezwykle miło spotkać się z Wami. Widzieliśmy wiele uśmiechów na Waszych twarzach i, co najważniejsze, na buźkach dzieci. Na Złazie nie zabrakło rozgrywek sportowych na wesoło, była nauka Zomby, wspólny taniec uczestników, gry i zabawy a także Laboratorium Małego Naukowca, które przyciągnęło ogromne zainteresowanie najmłodszych uczestników imprezy. 
Z satysfakcją odnotowaliśmy wielkie zainteresowanie Qizem na temat uzależnień oraz wieloma konkurencjami sportowymi, konkursami i zabawami. 
Osoby, które szczególnie dbają o zdrowie, miały możliwość skorzystania z oferty bezpłatnych konsultacji prowadzonych przez przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków - Oddział Powiatowy w Stargardzie. Była również strefa gastronomiczna z pysznym bigosem, pajdą chleba ze smalcem, słodkościami i innymi pysznościami. Przez cały czas trwania spotkania można było skorzystać z rozmowy z terapeutą, a wspólne rozmowy między uczestnikami Złazu i dzielenie się doświadczeniami zawsze jest bezcenną częścią tej imprezy. Jest to też czas na spotkanie dla całych rodzin i pokazanie jak trzeźwienie i wprowadzanie zmian w życiu wpływa na funkcjonowanie całej rodziny, życie społeczne i nawiązywanie relacji.
Wszystko to w pięknej letnio-piknikowej atmosferze
Złaz Pieczonego Ziemniaka był świetną okazją aby przy słonecznej pogodzie móc poczuć pogodę ducha na łonie przyrody.
W imieniu zadowolonych z zabawy dzieci i rodziców, Zarząd oraz Członkowie SKA "ALA" składają serdeczne podziękowania: Powiatowi Stargardzkiemu za dofinansowanie Imprezy, Cukierni NOVA za, jak zawsze, przepyszne ciasta i inne słodkości.
Podziękowania kierujemy również do Sołtys Morzyczyna za udostępnienie miejsca do biesiadowania oraz do Wszystkich osób zaangażowanych w pomoc przy organizowaniu Złazu. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością

Mamy nadzieję, że tegoroczny Złaz Pieczonego Ziemniaka sprawił wszystkim uczestnikom imprezy radość i pozwolił zrelaksować się w pięknym otoczeniu Miedwiańskiej okolicy.
Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na następny Złaz - już za rok! 
WIECZÓR Z MIKOŁAJEM
06.12.2014r. o godz. 17:00 Zarząd Stargardzkiego Stowarzyszenia Klub Abstynenta "ALA" zorganizował Wieczór z Mikołajem. W programie było między innymi: konkurs plastyczny, czytanie bajek, zabawy ruchowe oraz słodki poczęstunek. Mikołaj świetnie bawił przybyłe 49 dzieci nie wykorzystując rózgi na opiekunów dzieci. 

WYCIECZKA INTEGRACYJNA DO NIECHORZA
W dniu 31.08.2014r. 40 osób z Klubu Abstynenta oraz sympatycy byli nad morzem w Niechorzu. W trakcie wycieczki uczestnicy zwiedzali zakątki miejscowości oraz skorzystali z zorganizowanego przez Klub rożna. Poczęstunek odbył się w zaprzyjaźnionym Pensjonacie "Muszelka". Mimo kapryśnej pogody wszyscy wrócili do domu zadowoleni i zrelaksowani. Oto co zobaczyliśmy i jak się bawiliśmy.

STARGARDZKI DZIEŃ DZIECKA 2014
W dniu 01.06.2014r. przedstawiciele Stargardzkiego Stowarzyszenia Klub Abstynenta "ALA" brali udział w Stargardzkim Dniu Dziecka 2014, prowadząc punk konsultacyjno-informacyjny oraz gry i zabawy dla dzieci. Rozdawano dzieciom gadżety ufundowane przez organizatora imprezy. 

V ZŁAZ PIECZONEGO ZIEMNIAKA I V ROCZNICA GRUPY WSPARCIA PRZY KLUBIE ABSTYNENTA "ALA"
MORZYCZYN 20.09. 2014r.

W dniu 20 września 2014 roku w świetlicy w Morzyczynie Stargardzkie Stowarzyszenie Klub Abstynenta "ALA" oraz Grupa Wsparcia zorganizowali V Złaz Pieczonego Ziemniaka oraz V Rocznicę Grupy Wsparcia. Zaprezentowano wystawę prac plastycznych dzieci pod tytułem "Stop pijanym na drodze" jak również wystawę zdjęć z pięciu kolejnych terapii górskich grupy wsparcia. W programie imprezy było bardzo dużo atrakcji, między innymi:
- gry i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych,
- konkurs wiedzy o chorobie alkoholowej,
-zgodnie z tradycją pieczenie ziemniaków w ognisku,
- dzięki Stowarzyszeniu Diabetyków można było zbadać poziom cukru oraz ciśnienie krwi,
- konkurs piosenki turystycznej o Puchar Prezesa Klubu Abstynenta "ALA"
Przez całą imprezę organizatorzy dbali o żołądki uczestników. Był smalec Pana Stanisława Piotrowskiego z pajdą świeżego chleba z ogórkiem kiszonym, kiełbaski z grilla, bigos, pólmiski wiejskich wędlin no i oczywiście różnorodne ciasta pieczone przez sympatyków klubu.
Odwiedzili nas:
- Starosta Stargardzki - Pan Waldemar Gil,
- V-ce Prezydent Miasta - Pan Rafał Zając,
- Dektor i Z-ca Dyrektora PUP - Panie Patrycja Gross i Małgorzata Szulc,
- Prezes OSiR - Pani Beata Radziszewska.
Prezydent Miasta Pan Sławomir Pajor zaprosił Państwa Annę i Krzysztofa Lorenców, którzy przy akompaniamencie gitary zaprezentowali piosenki mówiące o losach osób uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu.Na zakończenie dla chętnych zorganizowano wieczorek taneczny. W imprezie brały udział 82 osoby.

Przedstawiciele Klubu Abstynenta brali udział w dniu 31.05.2014r. w X Powiatowym Tygodniu Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia na Rynku Staromiejskim.

W dniu 07.03.2014r. odbyły się warsztaty pr. "Superwizje osób pracujących z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi w aspekcie alkoholowym i przemocowym", które poprowadził terapeuta Pan Robert Bartosik. Udział wzięło 36 osób z Komendy Powiatowej Policji, MOPS-Stargard, GOPS- Stargard, Stargardzkie Stowarzyszenie Klub Abstynenta "ALA", mieszkańcy Stargardu.Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. 
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych