ANONIMOWI HAZARDZIŚCI

ANONIMOWI HAZARDZISCI 
Anonimowi Hazardziści są wspólnotą kobiet i mężczyzn, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją , że ich wspólny problem można rozwiązać i pomóc innym w zdrowieniu z problemu hazardu. 
Jedynym wymogiem uczestnictwa w grupie jest chęć zaprzestania hazardu. Nie istnieją żadne opłaty za uczestnictwo w grupach Anonimowych Hazardzistów, utrzymujemy się, bowiem z własnych dobrowolnych datków. Anonimowi Hazardziści nie mają powiązań z żadna sektą, grupą wyznaniową, polityką, organizacją czy instytucją; nie chcą angażować się w jakiekolwiek polemiki, nie popierają ani nie zwalczają żadnych spraw. Naszym najważniejszym celem jest przestać uprawiać hazard oraz pomóc innym kompulsywnym hazardzistom zrobić to samo.
Większość z nas niechętnie przyznawała się do tego, że mamy problem z hazardem. Nikt bowiem nie lubi myśleć, że różni się od innych ludzi. Dlatego też, nie dziwi fakt, iż nasze uprawianie hazardu charakteryzowały niezliczone, daremne próby udowodnienia, że możemy grać tak, jak inni ludzie.
Myśl, że w jakiś sposób, pewnego dnia będziemy mogli kontrolować uprawianie hazardu, jest wielką obsesją każdego kompulsywnego hazardzisty. Upieranie się przy tej iluzji jest wręcz zdumiewające. Wielu doprowadziło ono za bramy więzień, do obłędu lub śmierci.
Nauczyliśmy się jednak przyznawać w pełni i w najgłębszych zakamarkach naszego jestestwa, do tego, iż jesteśmy kompulsywnymi hazardzistami.
A to jest pierwszy krok w naszym zdrowieniu. 
Jeśli chodzi o hazard, iluzja, iż jesteśmy jak inni ludzie lub wkrótce możemy nimi być, musi zostać rozbita. Utraciliśmy bowiem kontrolę nad uprawianiem hazardu. Wiemy, iż nie jest realne, aby kompulsywny hazardzista kiedykolwiek tę kontrole odzyskał. Każdy z nas miewał momenty, kiedy czuł, że odzyskał kontrolę, ale te chwile, zwykle krótkie, zawsze zapowiadały jeszcze mniejszą kontrolę, co prowadziło do żałosnej i niepojętej demoralizacji. Jesteśmy przekonani, że hazardziści naszego typu znajdują się całkowicie pod wpływem postępującej choroby. Po jakimś czasie jest z nami gorzej, nigdy lepiej. Dlatego też, aby prowadzić normalne szczęśliwe życie, staramy się praktykować stosownie do naszych zdolności, pewne zasady w naszych codziennych sprawach.
Tłumaczenie Janusz

MITYNGI ANONIMOWYCH HAZARDZISTÓW W STARGARDZIE
  • PARAFIA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, ul. Nowakowskiego J. 2
(salka na plebanii), tel.kontaktowy:501 065 331, 
email: stargard@anonimowihazardzisci.org
Spotkania: I, II, III piątek miesiąca, godz. 17:00 mityng zamknięty
- IV piątek miesiąca, godz. 17:00 mityng otwarty. 

PRZYDATNE STRONY:

INFORMACJE DLA RODZIN HAZARDZISÓW
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych